Vlaamse Reus te koop in Nederland

De Vlaamse Reus is het grootste konijnenras ter wereld: een zachtaardige kolos van soms meer dan zeven kilo. Indrukwekkend rustig, maar met huisvestings-eisen op hondenformaat.

Konijnen

Vlaamse Reus

Nieuw aanbod voor Vlaamse Reus ontvangen?

Ontvang maximaal één dagelijkse e-mail zodra er passende verkoopadvertenties zijn.

Deze melding volgt de diersoort en eventueel één ras en regio. Andere zoekfilters, zoals prijs, leeftijd en afstand, worden niet overgenomen.

Vlaamse Reus

Je bevestigt de melding eerst per e-mail. Daarna ontvang je maximaal één dagelijkse update en kun je je met één klik uitschrijven. Lees ons privacybeleid.

Geen advertenties gevonden die aan je filters voldoen.

We bouwen het aanbod op. Plaats als eerste gratis je advertentie en maak kans op €50. Verkoop je via Nestjes? Dan maak je ook kans op €100.

Advertentie plaatsen

Kenmerken

Herkomst
België (Vlaanderen)
Gewicht
6 – 10 kg
Levensverwachting
5 – 8 jaar
Vacht
Kort en dicht; wekelijks borstelen
Karakter
Zeer rustig, zachtaardig, zelfverzekerd; "gentle giant"
Huisvesting
Zeer ruim verblijf of kamer/ren op maat; met soortgenoot

Karakter

Vlaamse Reuzen zijn de rustigste konijnen die er bestaan: zelfverzekerd, moeilijk uit hun doen te brengen en vaak opvallend aanhankelijk. Hun formaat maakt ze minder geschikt om op te tillen (dat wil geen enkel konijn, maar bij acht kilo kan het ook echt niet), en juist daardoor zijn het fijne vloer-metgezellen.

Verzorging en huisvesting

Alles aan dit ras is XL: het verblijf (denk in kamers of grote rennen, niet in hokken), de kattenbak, de hoeveelheid hooi en de voerrekening. Let ook op de ondergrond: harde, gladde vloeren zonder zachte ligplekken geven bij zware rassen sneller eeltplekken en pododermatitis aan de achtervoeten.

Gezondheid en aanschaf

De keerzijde van het formaat is een kortere levensverwachting en gevoeligheid voor gewrichtsslijtage en voetzoolproblemen. Koop bij een fokker die niet op extreem gewicht fokt en de dieren op gaas-vrije, zachte bodems huisvest. En reken vooraf uit of je verblijf echt Reus-proof is; te kleine huisvesting is bij dit ras de meest gemaakte fout, zie huisvesting.

Veelgestelde vragen

Wat kost een Vlaamse Reus?

De prijs van een Vlaamse Reus verschilt per fokker en hangt af van gezondheidstesten, herkomst en een eventuele stamboom. Zodra er advertenties zijn, zie je hierboven de actuele vraagprijzen.

Waar koop ik een Vlaamse Reus in Nederland?

Nestjes bundelt rasinformatie en advertenties van fokkers en particulieren in Nederland. Het actuele aanbod, als dat er is, staat bovenaan deze pagina.

Waar moet ik op letten bij het kopen van een Vlaamse Reus?

Let op gezondheidstesten van de ouderdieren, papieren of een stamboom en een aanbieder bij wie je het dier en de leefomgeving kunt bezoeken.

Zelf een nestje konijnen aanbieden?

Plaats gratis een konijnen advertentie en bereik kopers in heel Nederland.

Konijn verkopen

We gebruiken alleen essentiële cookies om je ingelogd en veilig te houden. Geen tracking, geen advertenties. Lees ons Privacybeleid